Bursa Osmangazi Araç Kiralama

         Bursa Türkiye'nin en kalabalık dördüncü şehridir. 2021 itibarıyla 3.139.744 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya'da 28. Türkiye'de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümündedir.
       Bursa Osmanlı Devleti'nin ilk başkentidir. Bursa'da en çok Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemine ait tarihî eserler bulunur. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. 
      Türkiye'nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. Tofaş-Fiat, Renault, Bosch, Peugeot, Karsan Otomotiv, binek otomobil ve ticari araçlar ile Cobra Güleryüz otobüs fabrikaları Bursa'da bulunmaktadır. Bursa da bulunan Bursa Otomobil Müzesi mutlaka gezilmelidir.
      Bursa'yı doya doya gezebilmek için Bursa merkezden ve Bursa Havalimanından aracınızı kiralayabilirsiniz. Araba kiralama işleminizi havaalanından gerçekleştirmek için Bursa Havalimanında araç kiralama sayfamızı ziyaret edin. Uygun fiyatlı araç kiralama işlemlerinizi Contact Rent A Car  ile yapabilir şehri doya doya gezebilirsiniz. Bursa'daki tüm araçlarımızı görüntülemek için Bursa araç kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz 
Bursa'da Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Tarihi ve yeşiliyle Türkiye’nin en seçkin şehirlerinden biri Bursa’da ziyaret edilebilecek popüler yerlere bakmanızı öneriyoruz. Contact Rent A Car ile Bursa’nın en gözde yerlerine ulaşmanın keyfini sürün, şehri keşfetmenin tadını çıkarın.
Ulu Cami
Bursa’nın en büyük simgelerinden biri Ulu Cami, şehri ziyaret edenlerin ilk uğrak noktasıdır. Yıldırım Bayezid tarafından 1400’de yaptırılan cami, on iki büyük dört köşeli paye üzerine oturan 20 kubbesiyle mimari olarak Türkiye’de diğer camilerden farklı bir yapısı vardır. İçinde şadırvanı olmasıyla ziyaretçilerin ilgisini oldukça çekmektedir. Şehrin en merkezinde Atatürk Caddesi üzerinde yer alan cami kesinlikle ziyaret edilmelidir.
Hanlar Bölgesi
Şehir merkezindeki ikinci popüler noktalardan biri olan Hanlar Bölgesi, Bursa ticaretinin kalbi konumundadır. 1492’de II. Bayezid’in yaptırdığı ve Gazi Orhan Bey Cami ile Ulu Cami arasında yer alan Hanlar Bölgesi, özellikle ipek, Bursa havlusu ve tekstil ticaretinin en gelişmiş merkezi konumundadır.
Koza Han ile birlikte birçok tarihi yapıyı içinde barındıran bu bölgede yerel ürün satan bir sürü dükkan bulunmaktadır.
Kozahan
Kozahan, Ulu Cami’ye çok yakın bir yerde bulunduğu gibi Hanlar Bölgesi içinde de yer alır. Kesme taşlardan oluşan handa üst katta 50, alt katta 45 olmak üzere toplam 95 oda bulunur. Zamanında İpek böceği koza satışının olan bu yerin iç avlusunda artık tarihi kahveciler ve turistik eşya dükkânları bulunur. Şehri keşfe çıkanların mutlaka burada dinlenmesi ve bir Türk kahvesi içmesi önerilir.
Kapalıçarşı
Bursa’nın tarihi ve meşhur çarşısı Hanlar Bölgesi’nde yer alan ve Orhan Gazi tarafından yaptırılmış bir tarihi alandır. Çok çeşitli iş yelerini içinde barındıran bu yerde Sahaflar, Akatarlar, İvaz Paşa, Gelincik, Sipahiler, Eski Bakırcılar çarşılarını da içinde barındıran çarşı 130 dükkanıyla Bursa ticaretine yön vermektedir.
Osmangazi ve Orhangazi türbeleri
Bursa’ya gelindiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri de Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri’dir. Tophane semtinde Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ile oğlu Orhan Bey’in mezarlarının bulunduğu türbeler Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Bursa’ya bir sorumluluk yüklemiştir. Bursa’nın en güzel manzaraya sahip Tophane’nin bahçe içerisinde yer alan türbe tamamen yıkıldıktan sonra, Sultan Abdülaziz tarafından eski yapısına sadık kalınarak 1863’te bugünkü haline getirildi. Yan türbe de ise Orhan Gazi’nin kendisi, eşi, ve çocuklarının naaşları bulunuyor.  Bununla birlikte, Yıldırım Bayezid ve 2. Bayezid’in oğullarının mezarları da burada yer almaktadır.
Tophane Parkı ve Saat Kulesi
Tophane gerek türbeler gerekse tarihi yapıların iç içe olduğu Bursa’nın güzel manzaralı bir yeridir. Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin yanında bulanan 1906 tarihinde yapılmış Saat Kulesi, Bursa’nın en önemli sembollerinden biridir. Uzun yıllar şehrin yangın kulesi olarak kullanılan bu tarihi yapı 89 basamaklı ahşap merdivenlere sahiptir. İçine girilemeyen yapı son yıllarda güzel ışıklandırma çalışmasıyla gece de görkemli bir görüntüye kavuşturulmuştur.

Şehrin tadını Contact ile çıkar. Bursa şehrini doyasıya keşfetmek, bir köşesinden başlayıp öbür köşesine doyasıya gitmek için en uygun araç kiralama şirketi olan Contact ile hemen rezervasyonu yapın, aradığınız konforu yolda yakalayın.
 


Bursa Osmangazi Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Bursa Osmangazi lokasyonunda www.contactrentacar.com güvencesiyle sizlerle, Bursa Osmangazi araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.contactrentacar.com

Blog

Bursa Osmangazi
Bursa Osmangazi
4,0
Whatsapp Telefon