Sık Sorulan Sorular

Araç rezervasyonumu nasıl yapabilirim?
Alış lokasyonu , alış tarihi ve bitiş tarihleri ile ilgili seçimlerinizi tamamladıktan sonra, rezervasyonuz sırası ile araç seçimi, ekstra ürünlerin seçimi ile devam edecektir. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra rezervasyonunuz tamamlanır. Mail ve sms olarak, sırası ile Rezervasyon Alındı ve Onay mesajları gelecektir. Ayrıca, 
+90 850 888 61 16 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyonla ilgili tüm sorularınızı «Rezervasyonla İlgili Sor»  formu üzerinden sorabilirsiniz.

Araç rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayabilirim?
Contact Rent A Car olarak, tüm misafirlerimizin kiralama işlemi sırasında belirttikleri e-posta adreslerine ve cep telefonu numaralarına ücretsiz  konfirmasyon bilgisi iletmekteyiz. Misafirlerimizin rezervasyon sırasında tüm bilgilerini eksiksiz ve doğru iletmeleri önemlidir. Rezervasyonunuzla ilgili tüm soruları form aracılığı ile sorabilirsiniz. 
Forma gitmek için tıklayın.

Rezervasyonumda değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?
Onaylı rezervasyonlarınızda, iptal, tarih, araç grubu değişikliği ,ek hizmet ekleme gibi işlemleri vb. gibi www.contactrentacar.com   veya    www.contactrentacar.com.tr üzerinden yapılmamaktadır. Rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimizin +90 850 888 61 16 numaradan çağrı merkezimizi aramaları gerekir. Ya da 
«Rezervasyonla İlgili Sor» ile taleplerini iletebilirler.


Kiralama bedelini nasıl ödeyeceğim?
Rezervasyon sırasında yada şubede araç teslimi sırasında ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.   
Kampanyalar sayfamızı gitmek için tıklayın.  

Başkasına ait kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?
Araç kiralamak için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.

Kredi kartıma taksit ve biriken puanlarımla ödeme yapabilir miyim?
Kredi kartına taksit ve kredi kartınızda biriken puanlarla ile araç kiralama yapılamamaktadır.

Kredi kartıma konulan provizyon  ne zaman iade edilir?
Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinden sonra ; var ise

 Ücretli karayolları ve köprü geçişleri,
 Trafik Cezaları,
 Eksik yakıt,
 Günlük km sınırı aşımı ve
 Hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir.

Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmî tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde kredi kartına yansıtılmaktadır.


Rezervasyon yaptırdığım aracı nasıl teslim alabilirim?
Misafirlerimizin anlık olarak rezervasyon bilgileri seçmiş olduğu ofise iletilmektedir. İlgili ofisimize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi, pasaportunuzu ve şahsi kredi kartınızı bulundurmanızı rica ederiz.

Araç teslim almak için gittiğimde hangi evrak ve bilgiler gerekli?

 • Sürücü belgeniz,
 • Kimliğiniz ya da geçerli pasaportunuz,
 • Ofiste ödeme yapacak iseniz kiralama bedeli ve provizyon(depozito) bedeli kadar limiti olan şahsi kredi kartınız.
 • Ofiste Findeks sorgulaması yapılmaktadır.

İkamet adresiniz ve telefon bilgileriniz sözleşmenize kaydedilecektir.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce;

 • Aracın kilometresini kontrol ediniz,
 • Aracın teslim saatini ve dakikasını kontrol ediniz,
 • Kiralama ve ekstralar için  ödediğiniz toplam bedeli kontrol ediniz,
 • Varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz.
 • Kiraladığınız araç ile ilgili kullanım ve donanım bilgisi eksiğiniz var ise teslimat yetkilisi arkadaşımızdan bilgi isteyiniz.


Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?
Ön ödemesiz ve ön ödemeli tüm rezervasyonlarınızı Contact Rent A Car tarafında kesintisiz ve koşulsuz olarak iptal edebilirsiniz. www.contactrentacar.com sayfasından Rezervasyon İptal Formu üzerinden ya da buraya tıklayarak forma giderek, rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, +90 850 888 61 16 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İptal/İade şartlarınız nedir?
Contact rent a car olarak misafirlerimize 
«Ön Ödemesiz Rezervasyon» imkânı sunmaktayız. Ofiste ödeme yapabilirsiniz. Rezervasyonu iptal etmeniz durumunda tüm ödemeniz kesintisiz iade edilir.

Aracınızı kontratta belirtilen süreden önce iade etmeniz durumunda aracı kullanmadığınız günlerin bedeli kesintisiz olarak iade edilir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen 
+90 850 888 61 16 numaralı telefondan Çağrı Merkezimizi arayın.


İptal ettiğim rezervasyonumun iadesi ne zaman kredi kartıma yansır?
Rezervasyonların iadesi, rezervasyon iptalinin akabinde iptal iade şartlarına göre misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. İptal edilen rezervasyonun iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmî tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 5 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır. İptal işlemini sorgulamak için buraya tıklayarak linkteki formu doldurabilirsiniz. Ekibimiz tarafından en kısa sürede cevaplanacaktır.

Bana teslim edilen araç ile kiraladığım araç farklı marka ise ne yapmalıyım?

Rezervasyonlar marka ve modellere göre değil, araç gruplarına göre yapılmaktadır. Misafirlerimizin istedikleri araç grubunda müsait araç temin edemediğimizde bir üst grupta müsait olan araç, fiyat farkı talep edilmeksizin verilmektedir.

Aracımı sözleşme tarihinden ve saatinden daha geç iade edebilir miyim?

Aracın teslimatında gecikme yaşayacak misafirlerimizin, +90 850 888 61 16 numaralı telefondan Call Center’ımızı bilgilendirmesini rica ederiz. Gecikme süresinin 2 saati aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme halinde müşterimiz telefonla aranarak bilgi alınmaya çalışılmaktadır.

Misafirlerimizden eğer varsa uzatma taleplerini iade süresinden 24 saat önce Call Center aracılığı ile bildirmelerini istemekteyiz. Uzatma talepleri araç bulunurluğuna göre cevaplanacaktır. Uzatma bedeli tahsil edilmeden uzatma işlemi gerçekleştirilemez. 

Kaza yaptığımda ne yapmalıyım?

Misafirlerimizin +90 850 888 61 16 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir.

Misafirlerimizin tek taraflı kazalarında;

 1. Misafirimizin duran araca çarpması,
 2. Aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması,
 3. Misafirimizin herhangi bir nesneye sürtme veya çarpması neticesinde aracımızın tampon/kaportasında çizik veya göçük oluşması,
 4. Far ve stoplarda kırık veya çatlak olması


durumunda aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır.

Çarpışma halinde;

 • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması,
 • Sürücüde yaş küçüklüğü olması,
 • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi,
 • Sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması,
 • Kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması,


Hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır.

Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.

Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç verilecek mi?

Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin +90 850 888 61 16 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir.

Kiraladığım araç arızalandığında masraflar tarafıma yansıtılacak mı?

Aracın tamirde geçirdiği günler için masraflar sizlere yansıtılmamaktadır. Ancak misafirimizden beklediğimiz araçta teknik bir problem (Motor hararet, şanzıman arıza, motor uyarı ışıkları vb ) olduğunda aracı müsait bir yere çekerek  +90 850 888 61 16  numaralı telefondan destek istemeleridir. Bile bile ve isteyerek araçla ilgili problem oluşmuşken yola devam etmeleri durumda araçla ilgili doğacak tamir ve onarım masrafları misafirlerimiz tarafından karşılanır.
Misafirlerimizin yürürlükte olan trafik yasa ve mevzuatlarına uymamasından meydana gelecek her türlü zarar, maddi ve manevi kayıplar misafirlerimiz tarafından karşılanır.

Araçlarınızda kış lastiği var mı?

Araçlarımızda standart olarak kış lastiği bulunmamaktadır. Misafirlerimizin talep ettiği tarih aralığı ve araç grubunda kış lastiği bulunan araçlarımızın müsait olması durumunda kış lastikli araç tahsis edilebilir.

Kiraladığım aracın plakasına trafik cezası kesildiğinde ne yapmalıyım?

Araçlarımızın plakasına yazılan trafik cezaları, Contact Rent A Car olarak tarafımıza tebliğ edilir. Maliye Bakanlığı tarafından tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimiz aranarak bilgilendirilir. Cezalar %25 indirimli ödenir daha sonra  misafirlerimizden tahsil edilir. Tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimize 30 TL hizmet bedeli eklenerek yansıtılır.

Trafik cezası kimlik numarasına kesildiğinde ne yapmalıyım?

T.C. kimlik numarasına yazılan cezalar  misafirlerimiz tarafından ödenmelidir.

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

Mini Hasar Güvencesi nedir? Neden Mini Hasar Güvencesi satın almalıyım?

Mini Hasar Güvencesi, araçta oluşan maddi hasarların misafirlerimizin yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alınmasını sağlar. Misafirlerimize

 • Mini Hasar ve
 • Süper Mini Hasar
 • Premium Hasar Güvencesi


Olmak üzere üç çeşit mini hasar güvencesi seçeneği sunmaktayız. Güvenceler, belirlediği limitlerin altında kalan hasarları kapsar. Güvence bedelleri için lütfen tıklayın.

Araçlarınızda kilometre sınırı var mı?

Araç kiralama sırasında belirlenmiş kilometre sınırımız  günlük 400 km olup aylık 3000 km ile sınırlıdır.30 gün üstü kiralamalarda gün başına 100 km limitinize eklenir. Kilometre limit aşımında kilometre başına 3,5 TL ücret alınmaktadır. İlk rezervasyon veya şubede kontrat sırasında kilometre başına  1,9 TL ödeyerek 1000 km'yi 1900 TL ye satın alabilirsiniz. Aylıkta 4000 km limitiniz olacaktır. Ayrıntılar için Ekstralar sayfamıza tıklayın.

Günlük kilometre limitini aştığım durumlarda nasıl bir uygulamanız var?

Günlük kilometre limitini aşan misafirlerimize, günlük kiralama bedeline ek kilometre başına 3,5 TL aşım bedeli yansıtılabilir. 100 km de 350 TL dir. Kat edilen mesafe miktarı; imalatçı firmalar tarafından araçlara yerleştirilen kilometre saatinin okunması ile belirlenir. Araca konulan kilometre saatinin bozulması halinde, yapılan yolculuğun haritadaki mesafesi üzerinden kilometre ücreti belirlenir.

Kiraladığım aracı farklı biri kullanabilir mi?

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır, hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur.

Ek Sürücü Hizmeti nedir?

Ek sürücü hizmeti; aracı kiralayana ek bir sürücünün de sözleşmenin tarafı olmasını, sigorta ve güvencelerde yer almasını sağlamaktadır. Unutmayın, gruplara göre değişen sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulaması ek sürücü için de geçerlidir. Ek sürücü detayları için tıklayın.

Güncel kampanyalarınıza nereden ulaşabilirim?

Düzenlediğimiz kampanyalara ana sayfamızda, Kampanyalar başlığımızdan yada buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Adblue işareti yandığında ne yapmalıyım?
Adblue'nun belirli km den sonra tekrar eklenmesi gerekir. Şubelerimizde araç çıkışlarından önce ekleme yapılır. Fakat uzun kiralama sürelerinde adblue eklenme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu durumda müşterilerimiz eksik olan kadar adblue eklemesini yaparak fişi ile birlikte teslimatta para iadesini alabilirler. Adblue tüm yakıt istasyonlarında bulunmaktadır.

Kiraladığım araçla yurt dışına seyahat edebilir miyim?

Kiraladığınız araç ile yurt dışına çıkmak mümkün değildir.


Whatsapp Telefon